Główna / Huzar Software / System AES w programie WinSAD

System AES w programie WinSAD

Zgodnie z informacją przekazaną przez Ministerstwo Finansów odnośnie uruchomienia systemu AES, informujemy, że program WinSAD jest przygotowany do wysyłania zgłoszeń eksportowych wg nowych zasad.

Aby dokumenty SAD były wysyłane do właściwego systemu należy zadbać aby słowniki programu były aktualne. Na tej podstawie program WinSAD będzie wybierał adresata wysyłki zgłoszenia. Aktualizację słowników programu konfiguruje się w opcjach programu (Opcje  Opcje programu → Aktualizacje automatycznie aktualizuj słowniki przy starcie programu).

Czynności jakie należy wykonać przed uruchomieniem systemu AES w programie WINSAD:

  • upewnić się, że słowniki są automatycznie aktualizowane;
  • wgrać najnowszą wersję programu.

W celu wysyłania zgłoszeń do systemu AES, użytkownicy programu muszą dopełnić również niezbędnych formalności związanych z usługą e-Klient (skrócona instrukcja dostępna jest na portalu PUESC):

  • założenia przez osobę fizyczną, która będzie przesyłała komunikaty do AES konta użytkownika na PUESC;
  • uzyskania przez Użytkownika statusu „osoby zarejestrowanej” poprzez rejestrację jego danych w SISC lub połączenie konta użytkownika z jego danymi przeniesionymi z Podsystemu Danych Referencyjnych (PDR);
  • rejestracji podmiotu/firmy zobowiązanego do dopełniania formalności w systemie AES (o ile nie był on dotychczas zarejestrowany w PDR lub w SISC);
  • zarejestrowania reprezentacji tj. powiązanie osoby zarejestrowanej z podmiotem, na rzecz którego będą przesyłane komunikaty oraz zadeklarowanie uprawnień zgodnie z posiadanym upoważnieniem (w ten sposób osoba zarejestrowana uzyskuje status osoby upoważnionej).

 

 

 

 

 

nowości w programach

15.60
15.60
3.50
5.92
4.92
21.41
21.41
21.40
8.62
8.62
6.72
5.51