Główna / Moduły / SGS

SGS

Do czego służy moduł SGS? | Instalacja modułu | Instrukcja | Uzupełnianie dokumentu SAD | Cennik | Dokumenty do umowy z SGS

Do czego służy moduł SGS?

Moduł SGS w programie WinSAD umożliwia dokonanie odprawy na zabezpieczeniu celno-podatkowym firmy SGS w systemie NCTS poprzez TransitNet.

Komunikaty zwrotne oraz dokumenty TDT otrzymają Państwo do programu WinSAD bezpośrednio z systemu SGS przez e-mail (z adresu transitnet.prd.huzard@sgs.com). Odprawy i komunikaty wykonane za pomocą SGS nie będą widoczne w poglądzie Państwa konta PUESC/BCP.

Instalacja modułu

Moduł jest dodatkową opcją w programie WinSAD. Może zostać udostępniony do testów na okres 14 dni. Moduł można pobrać i zainstalować w katalogu programu WinSAD. Prosimy o kontakt z naszym biurem w celu dodania licencji testowej. Deklaracje testowe do systemu TransitNet można wysyłać po dokonaniu formalności z firmą SGS. Po okresie testowym z modułu można korzystać po dokonaniu zakupu licencji oraz aktualizacji. Warunkiem korzystania z modułu jest posiadanie licencji oraz aktualizacji programu WinSAD. W celu dokonania zakupu modułu SGS prosimy o kontakt z naszym biurem, informacje tutaj.

Instrukcja

Broszura informacyjna:
broszura

Instrukcja konfiguracji modułu SGS:
konfiguracja

Instrukcja korzystania z modułu SGS w programie WinSAD:
instrukcja

Uzupełnianie dokumentu SAD

Lista pól SAD w programie WinSAD, które muszą zostać wypełnione przed wysyłką do TransitNet, jest zaprezentowana w linku poniżej.

Pola SGS sprawdzane przy wysyłce

Lista kodów i opisów niektórych błędów z sytemu TransitNET dotyczących walidacji deklaracji poprzez TransitNET. W celu analizy błędów z systemu TransitNet prosimy kontaktować się ze wsparciem firmy SGS.

Rodzaje błędów SGS

Cennik

SGS
pierwsze i kolejne stanowiska 1000 zł

Cennik aktualizacji na rok 2023