Główna / Pomoc / Pompa

Pompa

W przypadku uszkodzenia bazy danych można ją przepompować za pomocą naszego programu Pompa.

Program stosuje się również do konwersji bazy danych MS SQL na Interbase (i na odwrót).

Program Pompa przepisuje rekordy z jednej bazy (uszkodzona/oryginał) do drugiej (nowo założony plik bazy).

Pobierz program

Uruchomienie pliku exe powoduje otwarcie okna programu Konwerter baz danych. Aby przystąpić do pompowania bazy należy odpowiednio wypełnić poszczególne pola. W pierwszym kroku użytkownik ma wybrać z listy rodzaj bazy uszkodzonej  oraz rodzaj nowej bazy.

Następnym krokiem jest podanie ścieżek do baz danych razem z loginem i hasłem do bazy Firebirda/ MSSQL (jeżeli nie było zmieniane to login: sysdba a hasło masterkey/ #masterkey32). Ścieżkę do starej/uszkodzonej bazy danych można odczytać w oknie logowania do programu. Poniżej jest podany przykład dla wersji opartej na programie Firebird.

Wpisując ścieżkę dostępu do nowej bazy danych możemy użyć takiej samej ścieżki jak przy “starej” bazie ale przemianowując jej nazwę. Przykład przedstawiono poniżej. Ze “starej” bazy AKCYZADANEIB.FDB zostanie utworzona nowa baza o nazwie AKCYZADANEIBNOWA.FDB. 

 

Końcowy etap to zatwierdzenie wprowadzonych danych poprzez przycisk Start. Pojawi się uwaga z zapytaniem czy utworzyć nową bazę danych, należy zatwierdzić przyciskiem Tak.

Kolejne okno to wybór tabel do przepompowania:

oraz zapytanie:

Następny etap to kopiowanie danych, które zostanie zakończone stosownym komunikatem.

Po popranym kopiowaniu danych użytkownik może już “podpiąć” nową bazę danych do programu. W tym celu w oknie logowania do programu należy podać nowe dane.

UWAGA!!! Podczas pierwszego uruchamiania nowej bazy, na oknie logowania należy zaznaczyć opcję “naprawa tablic”.

 

Dział pomocy