Główna / Moduły / Dokumenty ADT, UDT

Dokumenty ADT, UDT

Dokumenty ADT, UDT

Do czego służą moduły ADT/UDT?

Moduły ADT/UDT zostały stworzone do wypełniania i drukowania dokumentów akcyzowych – ADT (Administracyjnego Dokumentu Towarzyszącego) oraz UDT (Uproszczonego Dokumentu Towarzyszącego). Są to moduły dodatkowe do programów z grupy WinSAD (wymagana jest licencja jednego z tych programów).

Dokumenty ADT i UDT dostępne są w formie modułu do programów: WinSADIB, WinSADMS.

Formularze ADT i UDT są wymagane do dokumentacji przemieszczeń wyrobów akcyzowych zharmonizowanych, zgodnie z Dz.U. nr 81 pozycja 744 z kwietnia 2004 roku.

Instalacja modułów

Do korzystania z modułów ADT/UDT konieczne jest posiadanie licencji programu WinSAD. Następnie należy pobrać z naszego serwisu on-line plik instalacyjny modułu, zapisać go na dysku i uruchomić.

Po skopiowaniu modułu do katalogu z programem i uruchomieniu WinSADIB, informacja o module (nazwa, wersja) powinna pojawić się w menu Opcje/ Konfiguracja modułów.

Wypełnianie dokumentów ADT i UDT

Dokumenty ADT i UDT można wypełnić, korzystając z baz pomocniczych – słownikowych (na przykład kraje) oraz notesów (do poszczególnych pól). W polach nadawca / odbiorca / przewoźnik dostępna jest baza firm programu WinSAD. Wszystkie dokumenty są zapisywane w bazie danych – nowe można tworzyć od początku lub przez kopiowanie dokumentów zapisanych w bazie.

Drukowanie

Przygotowane dokumenty ADT i UDT można wydrukować w trybie graficznym (razem z formularzem, na drukarkach atramentowych lub laserowych), lub w trybie tekstowym na formularzu.

Cennik

moduł ADT/UDT 300 zł/stanowisko (netto)

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy na adres huzar@huzar.pl.