Główna / Pomoc / Przesyłanie plików na serwer Huzar Software

Przesyłanie plików na serwer Huzar Software

Przesyłanie plików na serwer Huzar Software

Aby przesłać pliki na serwer Huzar Software, należy zwrócić się do nas o podanie adresu ftp, na który pliki mają zostać przesłane. Pliki można przesłać w jeden z następujących sposobów:

1. Dodać miejsce sieciowe

Wejść w “Komputer”, w oknie z listą dysków kliknąć prawym przyciskiem myszy, skorzystać opcji “Dodaj lokalizację sieciową”. Kliknąć Dalej, następnie “Wybierz niestandardową lokalizację sieciową” i Dalej. Wkleić podany adres, np.: ftp://wildcat.huzar.pl/przyklad, kliknąć Dalej. Podać dowolną nazwę lokalizacji i otworzyć utworzoną lokalizację. Przekopiować do tej lokalizacji odpowiednie pliki. Jeśli pojawi się monit o hasło, kliknąć Anuluj (bez hasła).

2. Wkleić plik w przeglądarce internetowej

Otworzyć przeglądarkę internetową (np. Internet Explorer lub Mozilla Firefox). W pasku adresu wpisać podany przez nas adres. Otworzyć daną lokalizację.

Zależnie od wersji, przeglądarka internetowa może ze względów bezpieczeństwa nie zezwalać na otwieranie lokacji ftp. Jeżeli tak się zdarzy np. w Internet Explorer wersja 7 lub nowsza, proszę kliknąć przycisk Strona (prawy górny róg przeglądarki) a następnie wybrać opcję “Otwórz lokację w Eksploratorze Windows). Gdyby program wymagał logowania – proszę kliknąć Anuluj. Spróbować wkleić do otwartego katalogu. Jeżeli wciąż będą pojawiać się problemy z logowaniem, najszybciej będzie skorzystać z innej opcji przesyłania plików. Przeglądarki internetowe nie są najlepszym sposobem na przesyłanie plików.

3. Przesłać pliki za pomocą programu – klienta ftp

Najpewniejszym sposobem przesyłania plików przez ftp jest skorzystanie z programu – klienta ftp. Dostępnych jest wiele darmowych programów tego typu.

Ze strony http://filezilla-project.org/download.php można pobrać klienta FileZilla. Po zainstalowaniu programu, proszę w polu “Host” wpisać podaną przez nas wcześniej lokację ftp. Nie trzeba podawać danych logowania. Po lewej stronie mamy dostęp do plików na dysku lokalnym; po prawej otworzy się folder na naszym serwerze – należy przekopiować odpowiednie pliki do tego folderu.

Dział pomocy