Główna / Pomoc / Zdalny pulpit

Zdalny pulpit

Zdalny pulpit 

Klienci korzystający z naszego oprogramowania mają możliwość połączenia się z naszymi pracownikami poprzez zdalny pulpit.

Program HSPulpit do łączenia się z naszym serwerem można pobrać z adresu:

wildcat.huzar.pl/download/INSTALKI/INNE/HSPULPIT/

Skalowanie

Natywne aplikacje win32 (w tym Delphi) nie obsługują dobrze (lub wcale) ekranów o wysokiej rozdzielczości  (np. 3840×2160 pikseli).

Windows 8 i 10 ma pewne obejście, które w takim przypadku skaluje graficznie całą aplikację – powoduje to jednak, że aplikacja staje się rozmyta. Poniżej przykład WinSADa ze skalowaniem ekranu 150%:

Microsoft wypuścił aktualizację systemu Windows 10 – tzw. Creators Update (CU). Aktualizację tą można już pobrać na komputery i będzie sukcesywnie (w najbliższych miesiącach) automatycznie się instalowała użytkownikom.

Jedną z poprawek jest wprowadzenie nowego, zaawansowanego sposobu skalowania aplikacji, który po części rozwiązuje ten problem. WinSAD w skalowaniu 150% wygląda na Windows 10 CU tak:

Jak widać, teksty (przynajmniej część) jest już poprawnie wyświetlana – elementy graficzne oczywiście są dalej skalowane, ale tekst na liście jest bardziej czytelny.

W Windows 10 skalowanie trzeba ręcznie włączyć dla aplikacji. Można to zrobić wybierając opcję “System (ulepszony)” w zakładce skalowania HiDPI:

 

 

Dział pomocy